niedziela, 3 lutego 2013

Moc Awangardy
 Miło nam poinformować Państwa, iż w murach andrychowskiego „Laboratorium Baszta”  dnia 6.02.2013 roku odbędzie się muzyczne wydarzenia na skalę regionu. Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTeK zaprasza na „Inte­rak­tywną insta­la­cję oraz kon­cert muzyki noise połą­czony ze swo­bodną improwizacją” w wykonaniu  B*Tonga,  M. Wolniewicza i Rene Kote.  


Andrychowski koncert będzie koncertem finałowym trasy pt. „Red Tail Steaming Head”.  Trasa koncertowa jest współorganizowana przez portal 3 4 dialog , Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Klub DOM z Łodzi, Kawiarnię Naukową z Krakowa , Stowarzyszenie ASTeK  i Klubokawiarnię Baszta z Andrychowa.(R.P)
Serdecznie zapraszamy 6.02.2013 na godzinę 19.00 do 

„Laboratorium Baszty”, 

przy ul. Krakowskiej 69 w Andrychowie 


Bilety w cenie: 16. zł (zniżka 50% dla uczniów i studentów) do nabycia  w dniu koncertu. ————————–—-———————-——–———–

B*tong  buduje interesujące ciało sztuki, które porusza się w wielu kierunkach jednocześnie. Od poczynań z ambientem i izolacjonizmem oraz muzyką eksperymentalną, rozciągając się od delikatnych mikrodźwięków do bardziej wciągającego noizu w pomysłowym połączeniu.
Chris Sigdell jest artystą eksperymentalnej elektroniki. Rozwinął w sobie słabość do wczesnych faktur industrialnych i pionierskich ambientowych przestrzeni dźwiękowych, równolegle zjadając zęby w kultowym industrialnym zespole NID (1995-2005). Tajemnicza postać, która skończyła tworząc dźwięki tak upiorno chłodne, że sprawiają, iż Selected Ambient Works Vol. 2 Aphex Twina brzmią jak zbiór pokrytych cukrem kołysanek. Brzmienie b*tonga przywodzi na myśl zabójczo powolne czołganie się przez ciemny tunel, w którym słabe światło na końcu nigdy się nie przybliża.
Rene Kote - twórca działający w obszarze zakreślonym poetyką dzieła otwartego, skupiający się głównie na oddziaływaniu dźwiękiem pod egidą muzyki absolutnej, experymentów z pogranicza dźwięku – fizyki – psyche. Autor metody semantycznego stymulowania dźwięku, pozwalającej na transformację i przenoszenie informacji do partytury muzycznej i dźwięku – ANTI-MUSIC. Ta koncepcja kompozycji opiera się na teorii bilateralnej znaku i zmierza do przekroczenia w swojej formie uwarunkowań percepcji muzycznej na rzecz oddziaływania dźwiękiem. Odwołanie do hebrajskiego języka literowo-cyfrowego, w którym każda litera ma swoją wartość liczbową, daje możliwość ułożenia algorytmów zawierających treść wyrazów – czyli stymulowanych semantycznie - SEMANTIC NOISE. Nadrzędnym celem twórcy, widocznym w opcji SEMANTIC NOISE, nazwanej DŹWIĘKI MOWY, to badanie komunikacji przez przetwarzanie ingardenowskiej uniwersalnej koncepcji wielowarstwowej harmonii dzieła sztuki. Pomijając, że wielowarstwowość mogłaby być cechą wszelkiej komunikacji, koncepcja która ujawnia po raz pierwszy, że to właśnie szeroko rozumiana polifonia jest ogólną zasadą organizacji co najmniej każdego komunikatu estetycznego, jest w intencji R. Kote wzbudzaniem i kreowaniem komunikacji między odbiorcami a twórcami. Założenie jest realizowane przez tworzenie Polilogu (wypowiedzi wielu osób naraz, która stanowi partyturę dla muzyków podczas koncertu), gdzie większa liczba uczestników komunikacji zwiększa możliwość zakłóceń na skutek nieuwagi, odmienności intencji i zainteresowań. Celem jest tu selekcjonowanie kreatywnych zakłóceń wynikających z odmienności intencji. Kolejnym efektem pracy R.Kote  jest  stworzenie przemieszczającej się po Polsce sceny improwizacyjnej OPENCLOSE, która uległa transformacji do zasady, że każdy pojawia się, aby grać swoją muzykę w otoczeniu innych, którzy także grają swoją muzykę. Tak powstają różne formy muzyczne: kolaż dźwiękowy, noise, muzyka medytacyjna, f-akt... Założyciel GRUPY DIALOGU, 34d, OPENCLOSE MUSIC SESSION, ZMARSZCZKI, KAŻDY SIĘ ZMIEŚCI.
MARCIN WOLNIEWICZ: Muzyk, dźwiękowiec, trębacz, filozof. Członek transelektrobigbitimprowizacyjnej grupy Videoturisten oraz eksperymentalnej Grupy Dialogu. Autor instalacji dźwiękowych, uważny obserwator życia wokół.
( info źródło: http://34dialog.wikispot.org/Red_tail_Steaming_head)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz