O NAS

Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTeK powstało w 2010 roku z inicjatywy artystów, animatorów, oraz osób zainteresowanych działaniem na lokalnym gruncie.
Wobec obserwowanej luki w propozycjach, ze strony instytucji mających z założenia zajmować się kulturą, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.
Naszym głównym postulatem jest przejście od tzw. „Upowszechniania kultury” do autentycznego uczestniczenia w kulturze, oraz jej realnego współtworzenia przez samych mieszkańców gminy.
Naszym marzeniem jest, aby Andrychów w przeciągu kilku najbliższych lat stał się miejscem, w którym tętnić będzie życie kulturalne, a każda inicjatywa będzie pociągać za sobą kolejne – jeszcze lepsze, ciekawsze i oryginalne.
\


Jak chcemy to zrobić????

BUDUJEMY MOSTY!
ASTeK nie jest oderwanym od reszty tworem, stojącym w opozycji do innych instytucji kultury– rzeczywiście tworzymy pewną zdrową alternatywę kulturalną, ale chcemy współpracować ze wszystkimi podmiotami chcącymi aktywnie współtworzyć andrychowską kulturę, dla których liczy się rozwój lokalnej społeczności. Naszym celem jest promowanie postawy aktywności obywatelskiej oraz udzielanie wsparcia lokalnym, szczególnie młodym artystom.
OTWIERAMY SIĘ I DZIAŁAMY!
Stowarzyszenie ma charakter otwarty – może do nas przyłączyć się każdy, kto ma pomysły i apetyt na zmianę. Nasza otwartość na współpracę nie polega tylko na deklaracjach takiej otwartości, ale przede wszystkim na „wchodzeniu w teren”. Głęboko wierzymy, że prawdziwa siła tkwi w różnorodności: jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych środowisk, różnimy się gustem muzycznym i estetycznym, mamy różne pomysły na spędzanie wolnego czasu. Łączy nas działanie.
CZEKAMY NA CIEBIE!
– wiemy jak trudne jest działanie w pojedynkę. Jeśli wydaje Ci się, że jesteś samotną wyspą, to prawdopodobnie po prostu nie trafiłeś jeszcze na „swoich”. Przyjdź do nas ze swoim pomysłem. Spotkanie z podobnymi sobie entuzjastami, wsparcie, inspiracja i wolność twórcza naprawdę dodają wiatru w żagle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz